Skip to content

Moksleiviai pramogavo Anykščiuose

Birželio 20 d., atsisveikinę su mokykliniais vadovėliais ir sąsiuviniais, 5–8 kl. mokiniai išvyko į Anykščius. Pažintį su Anykščiais moksleiviai pradėjo dar kelyje – važiuojant autobusu, gidė vaikams papasakojo, nuo ko kilęs Anykščių miesto pavadinimas, aprodė pakeliui esančias bažnyčias, kitus išskirtinius šio krašto objektus. Atvykę į Anykščius,  moksleiviai pirmiausia aplankė ,,Laimės žiburį“ – Jono Biliūno kapą ir paminklą. Tai buvo puiki mankšta po ilgos kelionės autobusu – moksleiviams teko įveikti ne vieną dešimtį laiptų pakopų, kol pasiekė ,,Laimės žiburį“, o kaip nepasieksi, jei gidė pašnabždėjo, jog užpilus ant Liudiškių kalvos visų sugalvoti norai išsipildys.

Pažintį su Anykščiais moksleiviai tęsė aplankydami Anykščių šilelyje įsikūrusį Medžių lajų taką. Moksleiviai, vaikščiodami medžių lajų/viršūnių lygyje, buvo pakerėti Lietuvos gamtos grožio. Ištvermingiausieji mokiniai užlipo ir į apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivėrė pasakiška A. Baranausko poemoje aprašyta Anykščių šilelio panorama, Šventosios upės vingiai. Žinoma, apžiūrėjo mokiniai ir apipintą legendomis Puntuko akmenį, bandė atspėti šio antrojo pagal dydį Lietuvoje riedulio svorį ir dydį. Po pasivaikščiojimo gryname ore – metas pietums! Moksleiviai atvyko į Anykščių miesto centrą, kur ir miestą apžiūrėjo, ir pasistiprino.

Sekantis sustojimas – Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnyje. Edukacijos metu moksleiviai sužinojo, jog XIII a. viduryje čia, ant Šeimyniškėlių piliakalnio, stovėjo valstybinė karaliaus Mindaugo medinė pilis, saugojusi šiaurinį Lietuvos valstybės pasienį. Užlipę į pilies bokštą, moksleiviai apžiūrėjo pilies maketą, susipažino su buvusios pilies istorija, apžiūrėjo karių ginklus ir šarvus. Pamokyti edukatorės vaikai pabandė skeltuvu ir titnagu įžiebti ugnį. Viduramžių pilies kieme netrūko įdomiausių veiklų – moksleiviai galėjo išmėginti akies taiklumą ir rankų stiprumą šaudant iš lankų, mėtant ietį.

Ekskursiją moksleiviai užbaigė Rogučių trasoje, gaudydami vėją nuo Kalitos kano. Rogučių trasa – tai vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje, kur galima rogutėmis skrieti 500 metrų ilgio trasa, kurioje yra 5 posūkiai, tramplynas ir kilpa. Šis pasivažinėjimas – neabejotinai smagiausia ekskursijos pramoga, suteikusi daugybę naujų ir netikėtų emocijų! Moksleivių išvyka į Anykščius pavyko puikiai – ir oras lepino saule, ir pramogų netrūko!