Spalio 22 d. rytą 6–7 kl. moksleiviai, lydimi klasės auklėtojų, išvyko į Pakruojo dvarą. Čia, viename didžiausių Lietuvoje išlikusių dvaro sodybų ansamblių, moksleiviai grožėjosi auksaspalviu lietuvišku rudeniu šimtamečių medžių parke ir dalyvavo teatralizuotoje edukacijoje „Vaiduoklių medžioklė“.
Prie klasicistinio stiliaus dviaukščių rūmų paradinių durų moksleivius pasitiko paslaptingoji dvaro būrėja ir pakvietė kartu pažinti Pakruojo dvaro architektūrą ir istoriją bei pažadėjo atskleisti legendų kupiną praeitį… Būrėja, pasakodama šiurpiausias istorijas apie dvarą ir jo šeimininkus, moksleiviams aprodė gražiausias dvaro patalpas, užsiminė apie Europos dvarų damų mėgstamas ateities pranašystes. Tada moksleiviai, atsisveikinę su dvare gyvenančia kalbančia papūga, buvo palydėti į tamsoje skendinčią svirno palėpę, kur iš orakulės lūpų išgirdo tragišką meilės istoriją, o kiek vėliau apžiūrėjo ir šiurpinančią gydytojo keistenybių kolekciją paslaptingajame panoptikume.
Moksleivius itin sudomino ir apsilankymas baudžiavos laikų bausmių rūsyje – čia blausios šviesos apšviesta dvaro būrėja teatrališkai papasakojo apie senove dvelkiančius bausmių įrankius ir įrenginius, kantriai atsakė į visus smalsių moksleivių klausimus. Šioje unikalioje patyriminėje ekskursijoje mokiniai ne tik aplankė slėpiningiausias tamsiojo turizmo erdves Pakruojo dvare, bet ir patys, su elektroniniais paranormalių reiškinių fiksatoriais / sensoriais rankose galėjo užfiksuoti bei pajusti paslaptingą dvarvietės energiją.
Po edukacijos moksleivius pasisiūlė įamžinti dvaro fotografas, kuris parodė senovinį fotoaparatą ir to meto fotografavimo manierą bei pademonstravo visą nuotraukos gaminimo procesą fotolaboratorijoje. Emocijų ir potyrių išvargintų moksleivių laukė sotūs pietūs dvaro karčemoje „Traktieriuje“, o po jų apsilankymas Šiaulių centre įsikūrusiame interaktyviame baltų kultūros populiarinimo centre „Baltų kelias“. Moksleiviai šiuolaikinėmis technologijomis ir pojūčių – klausos, uoslės, regėjimo, lytėjimo – pagalba turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su baltų istorija, kultūra, gyvensena. Baltų kultūros centre moksleiviai noriai įsitraukė į įvairius edukacinius žaidimus, o garsais ir šviesomis užpildyta erdvė leido dar geriau pažinti atskirų baltų genčių savitumą, taip pat bendrus baltiškosios gyvensenos aspektus. Po pasivaikščiojimo Šiaulių miesto centrine gatve moksleiviai, kupini neišdildomų dienos įspūdžių, grįžo į ramybės uostą – Šventąją.