Skip to content

Pažintinė-edukacinė išvyka

Vasario 4 d. mūsų mokyklos 8–9 klasių mokiniai vyko į Gargždus. Koks šios neeilinės išvykos tikslas? Pažinti kino pasaulį ne tik kaip žiūrovams, bet ir suprasti, kaip gimsta filmai, kokią įtaką jie daro visuomenei ir kokią istoriją gali papasakoti seniausi kino aparatai.

Viena iš svarbiausių kelionės dalių – filmo „Pietinia kronikas“ peržiūra. Šis filmas, sukurtas pagal Rimanto Kmitos romaną, atskleidžia 9-ojo dešimtmečio pabaigos ir 10-ojo dešimtmečio pradžios Lietuvos realijas. Mokiniai stebėjo, kaip kinas perteikia istorinį laikotarpį, socialinius pokyčius ir kasdienybės detales. Tai buvo įdomi patirtis, leidusi pažvelgti į praeities gyvenimą per kino prizmę.

Išvykos metu mokiniai apsilankė ir unikaliame kino muziejuje, įsikūrusiame atnaujintame kino teatre. Čia mokiniai galėjo iš arti pamatyti senovinius kino projektorius, filmavimo kameras, retus fotoaparatus bei kitą techniką, kurios kiekvienas eksponatas slepia savo istoriją. Ne ką mažiau įdomu buvo klausytis ilgamečio kino teatro administratoriaus Jono Mikučio pasakojimų. Edukacijos dalyviai sužinojo, kaip filmai buvo rodomi praeityje, kokios technologijos vyravo ir kaip kinas keitėsi bėgant metams. Moksleiviams tai buvo tarsi kelionė laiku, kai skaitmeninis kinas dar neegzistavo, o filmai buvo rodomi juostomis. Muziejuje mokiniai apžiūrėjo senovinius kino projektorius, montažinius stalus, skaidrių perfotografavimo prietaisus, įvairius fotoaparatus („Maskva“, „Smena“, „Leica“, „Zenit“, „Polaroid“, „Kodak“ ir kt.), miniatiūrinius, net „šnipinius“ fotoaparatus bei „damų“ fotoaparatų kolekciją.

Ši pažintinė kelionė suteikė mokiniams naujų žinių ir galimybę susipažinti su kino technikos istorija bei jos raida. Tai buvo puiki proga praplėsti istorijos bei literatūros žinias, prisiliesti prie autentiškos kino ir fotografijos technikos. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių!