Laisvė – nėra savaiminė duotybė, tai mūsų tautos vertybė, kurią kasdien reikia saugoti, puoselėti ir vertinti. Kasmet minima Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena mums primena, kad laisvė nėra iškovojama visiems laikams. Šiemet Šventosios pagrindinė mokykla Kovo 11-ąją pasitiko netradiciškai ir kūrybiškai – džiaugdamiesi galimybe garsiai giedoti „Tautišką giesmę“, suprasdami, kaip gera laisvai kalbėti gimtąja kalba, šokti drąsiai ir nevaržomai, skambant lietuviškoms dainoms, ir tiesiog mėgautis ankstyvųjų pavasario paukštelių čirenimu po laisvu Lietuvos dangumi…
Saulėtą kovo 10 dienos rytą visi moksleiviai būrėsi ne kaip įprasta klasėse, bet naujutėlėje mokyklos aktų salėje, kur jų laukė šventiniai pasirodymai ir sveikinimo žodžiai. Po iškilmingo atidarymo mokiniai, padedami mokytojų, išsiskirstė į įvairias kūrybines dirbtuves: ,,Brangi gimtoji kalba“, „Dailyraščio magija“, „35 atspalviai Lietuvai“, „Šoku, nes moku“, „Faktai fakteliai“, „Kalnai ant kalnų ir Lietuva, tu manaׅ“, „Tas rankų darbštumas“, „Skulptūrų parkas“, „Tai uždaryk mane, Tėvyne, savyje“, „Trupinėlis, gabalėlis“. Visos tądien vykdytos patyriminio ugdymo veiklos, skirtos Lietuvai ir artėjančiai Kovo 11-ajai, todėl mokiniai kūrė, rašė, piešė, dainavo, vaidino, šoko ir netgi mezgė bei kepė Lietuvai. Tiksliųjų mokslų mėgėjai taip pat turėjo nemažai veiklos – vieni atsakingai skaičiavo Lietuvos gyventojus, apskritis, upes ir ežerus, kiti varžėsi protmūšiuose, pasitikrindami savo žinias apie Lietuvą.
Keletą valandų mišriose amžiaus grupėse kantriai dirbę mokiniai sugrįžo į aktų salę, kur ir pristatė savo sunkaus darbo saldžius rezultatus – buvo ir į ką akis paganyti (piešiniai, dailyraščių tekstai, rankdarbiai), ir ko įdėmiai paklausyti (daina, akrostichai Lietuvai), ir kada smagiai pajudėti (šokis), ir ką naujo sužinoti (įdomiausi faktai apie Lietuvą). Kūrybinių dirbtuvių pristatymus vainikavo atgijęs „Skulptūrų parkas“ – gyvosios skulptūros papasakojo apie Lietuvos valstybės simbolius, reikšmingiausias Lietuvai istorines datas bei žymiausias mūsų tautos asmenybes. Kokie talentingi, kūrybingi ir drąsūs mūsų mokiniai buvo galima įsitikinti stebint virtualų moksleivių sveikinimo filmuką ar skanaujant jų iškeptus gardžius sausainius. Žinoma, nuoširdžiausių padėkos žodžių vertos ir šauniosios mokyklos valgyklos darbuotojos bei mokytojai, be kurių geranoriškumo ir idėjų ši patyriminė veikla nebūtų įgyvendinta.
35-erius metus gyvendami laisvoje Lietuvoje neretai užmirštame, kokia tikroji tos laisvės kaina ir vertė. Šiandien mokydamiesi vieni iš kitų ir išvien dirbdami komandose moksleiviai prisiminė, kodėl mes esame laisvi, pasididžiuodami tarė Lietuvos vardą, džiaugsmingai sveikino savo šalį ir, svarbiausia, širdyse patyrė tikrąją Kovos 11-osios dvasią – laisvės ir vienybės galią!