Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“ 2023

Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos, kviečia moksleivius ir mokytojus dažniau paimti į rankas kaimyninės šalies rašytojų parašytą knygą, domėtis mus siejančia istorija ir kultūra. Nuo 2017 m. kasmet vykstančio projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekininkai, nuo 2018 m. projektas organizuojamas kartu su Vytauto Didžiojo Universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto  Letonikos centru.

Projekto tikslas – skatinti Lietuvos ir Latvijos mokinių pažintį su kaimynine šalimi, stiprinti baltišką tapatybę. Siekiama plėsti mokinių akiratį, stiprinti komunikacinius ir skaitymo gebėjimus.

„Baltų literatūros savaitė“ vyksta laiku, kai Lietuvoje ir Latvijoje yra minima ir Baltų vienybės diena, ir rudens lygiadienis, ir Europos kalbų diena – visa tai suteikia puikią progą bendrauti mums visiems pažįstama draugystės kalba.

Rugsėjo 22-29 dienomis Šventosios pagrindinės mokyklos bibliotekoje mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su Latvijos rašytojais ir jų knygomis. Baltų literatūros savaitei paminėti buvo parengta knygų paroda.

Rugsėjo 18 – 29 d. mokykloje vyko projektas „Baltų draugystė“, skirtas paminėti baltų vienybės dieną.

 

Projekto organizatorius:

Vytauto Didžiojo universitetas

Projekto partneriai:

Asociacija „Lietuvos ir Latvijos forumas“

Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje

Zieduonio muziejus

Projekto rėmėjai:

Kavos Draugas, Glasses on, Lonas, Sapiegos klinika

 

Nuotrauka: