Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Karjeros ugdymo pamoka gaisrinėje

Balandžio 8 d. Šventosios mokyklos pirmos klasės mokiniai kartu su karjeros specialiste vyko į Palangos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Čia pareigūnai vedė saugaus elgesio namuose pamokėlę, kurios metu mokiniai žiūrėjo filmuką  „Bebriukas Ugnius primena, kaip saugiai elgtis su ugnimi“. Pirmokai taip pat atliko ir praktines užduotis. Džiugu, jog kiekvienas mokinys buvo apdovanotas spalvinimo knygele „Kaip išnešti sveiką kailį“, o pirmieji du mokiniai, teisingai atlikę ugniagesių gelbėtojų paruoštas užduotis, gavo dar ir po D. Šukio pasakos knygelę „Gimtadienis be torto“.

 Smagiausia išvykos dalis – ekskursija po gaisrinę. Moksleiviai turėjo galimybę pasėdėti gaisrinės automobiliuose, susipažinti su gaisrininkų darbo įrankiais, pamatyti gaisrinės automobilio įrangą bei išgirsti kaukiančias gaisrinės automobilio sirenas. Ugniagesiai su mokiniais diskutavo, kaip išvengti gaisro, ką daryti užsidegus namams ar drabužiams ir kaip išvengti gaisro namuose

1. Būdamas virtuvėje būk atidus. Nepalik viryklės be priežiūros. Arti ugnies esantys daiktai gali užsidegti;

2. Nežaisk su degtukais ir žvakėmis. Gali sukelti gaisrą;

3. Nejunk daug laidų į elektros lizdą;

4. Nepalik ant lempos užmesto audeklo;

5. Išjungdamas elektros prietaisą netrauk už laido;

6. Kilus gaisrui bėk iš pastato, nesislėpk;

7. Jei kilo gaisras ir yra daug dūmų, iš kambario šliaužk pažeme;

8. Jei užsidegė tavo drabužiai, tuomet sustok, griūk ant žemės ir voliokis!

9. Kilus gaisrui nedelsk, skambink 112.

Pamoka su pareigūnais - puiki ir naudinga patirtis, skatinanti teigiamą požiūrį į ugniagesio gelbėtojo profesiją. Pirmokai buvo laimingi galėdami pasisvečiuoti Palangos gaisrinėje ir prisiminti saugaus elgesio namuose taisykles. Dėkojame Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos administracijai už nuoširdų bendradarbiavimą. 

 

Vaizdo filmukas susipažinimui: „Bebriukas Ugnius primena, kaip saugiai elgtis su ugnimi“: https://www.facebook.com/watch/?v=507100036861403

Karjeros specialistė J. Liutikienė