Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Pasaulinė knygos diena

,,KNYGA – TAI INDAS, KURIS MUS PRIPILDO, BET PATS NETUŠTĖJA“ (A. DEBRUSELIS)

Balandžio 23-ąją UNESCO iniciatyva minima Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Šventosios mokyklos biblioteka, artėjant Knygos dienai, kviečia visus apsilankyti knygų namuose - bibliotekoje - ir apžiūrėti net dvi čia eksponuojamas mokinių parodas. Šį pavasarį bibliotekos erdves puošia penktokų sukurti knygų plakatai. Integruotų lietuvių kalbos ir dailės pamokų metu moksleiviai ieškojo ir rinko gražiausius posakius apie knygas bei knygų skaitymą, tuomet šiuos posakius kūrybiškai užrašė ir iliustravo.

 Bibliotekos lankytojų akį džiugina ir 5-8 kl. moksleivių sukurtos margaspalvės, įvairių formų ir dydžių knygų dėžutės. Privalomas savarankiškas knygų skaitymas - tai vienas iš mokymosi būdų, skatinančių mokinius atrasti knygų teikiamą naudą ir pajausti skaitymo malonumą. Mokiniai lietuvių kalbų pamokoms kiekvieną mėnesį turi perskaityti bent vieną knygą ir kaskart paruošti knygos pristatymą. Šįkart moksleiviams buvo skirta užduotis – sukurti ir klasės draugams pristatyti perskaitytos knygos dėžutę, t.y. iš bet kokios dėžės padaryti kūrybinį darbą, kuriuo remiantis bus pasakojama apie perskaitytą knygą. Vienose dėžutėse slypi skaitytos knygos pasaulis (paslapčių kambarys, namelis medyje, pajūrio smėlis, žydinti pienių pieva), kitose - galima išvysti pieštus, kirptus ir klijuotus knygos personažus (mamutus, slibinus ar net Helovino persirengėlius), dar kitose dėžutėse – daiktai, pasakojantys įdomiausias knygų istorijas (sportiniai bateliai, prisiminimų skrynia, kankorėžiai).

Sveikiname visus su Pasauline knygos diena ir kviečiame šią dieną paminėti skaitant knygas bei apsilankant bibliotekoje!