Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Stiklo stebuklai

       „Ar tikite stebuklais? Ar esate matę stebuklų?“- tokiu klausimu spalio 20-ąją prasidėjo edukacinė programa „Stiklo stebuklai“. Ir mokiniai, ir mokytojai turėjo galimybę dalyvauti meistriškai vedamoje pamokoje, kurios tikslas – ne tik supažindinti su nuostabiais stiklo gaminiais, bet ir teikti žinių apie vieno iš civilizacijos stebuklų – stiklo - istoriją. Iš Latvijos atvykęs stiklo meistras Valdis demonstravo tikrai stebuklingą įvairiaspalvių stiklo figūrėlių kūrimo procesą, o renginio vedėjas žiūrovus intrigavo įdomiais klausimais. Renginio dalyviai galėjo ir patys bandyti pūsti stiklą.

       Netradicinėje pamokoje priminta, kad stiklui atsirasti padėjo ugnikalnio išsiveržimas, kad stiklas prieš 3000 metų atsirado Egipte, kad stiklą galima nudažyti, kad stiklas gali būti minkštas; pademonstruota, kaip iš stiklo galima išpūsti stebuklingus meno kūrinius... Netrūko ne tik įdomių klausimų, bet ir smagių akimirkų. Renginio metu mokiniai turėjo progą suprasti, kokia didelė vertybė yra žinios: už jas buvo pelnyta nuostabių dovanėlių – suvenyrų iš stiklo. Septintokei Katrynai Leonavičiūtei, atspėjusiai, kad reikalingiausias stikliaus charakterio bruožas – kantrybė, teko vertingiausias prizas. 

                                                                                                            Bibliotekininkė Zofija Klapatauskienė