Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Lietuvių kalbos pamoka Nasrėnuose

         Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7 -8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.

         Pamoka muziejuje pranoko lūkesčius: mokiniai ne tik išvydo didžiojo Žemaičių vyskupo vaikystę menančią klėtelę, gilia senove dvelkiančius eksponatus, bet galėjo pasiklausyti ir turtingos žemaitiškomis patarlėmis muziejaus direktoriaus Algimanto Čėsnos kalbos: pasakojimai apie M. Valančių buvo iliustruoti išmintingais pamąstymais apie tikrąsias gyvenimo vertybes, įžvalgomis apie žemaičių tarmės savitumus.

         Pagilintos žinios ne tik apie M. Valančių, jo nuopelnus Lietuvai spaudos draudimo metais: mokiniai turėjo progą išklausyti įspūdingą muzikinį Meilės Kudarauskaitės, poetės, kilusios nuo Nasrėnų, skaitomų eilėraščių apie M. Valančių įrašą.

        Dalis išvykos laiko buvo skirta susipažinimui su muziejaus aplinką puošiančiomis M. Balčiūno, L. Ruginio, V. Majoro, A. Viluckio, G. Staškausko, A. Skiesgilo skulptūromis. Šie meno kūriniai padėjo apibendrinti žinias apie XIX a., skaudžius spaudos draudimo metus, didžius M. Valančiaus darbus Lietuvos labui, įsiminti tokius knygelių personažus kaip Palangos Juzė, Mikė melagėlis, guvusis Vincė.

         Įspūdį mokiniams paliko į tolumas besitęsiantis M. Valančiaus ąžuolynas.

        Stora svečių knyga liudijo, kad M. Valančiaus muziejų gausiai lanko ekskursijos ne tik iš įvairių Lietuvos vietovių, bet ir iš užsienio šalių: ,,Dar nėra buvę iš Kinijos“, - pastebėjo A. Čėsna, padovanojęs mokyklai medžiagos apie šiais metais muziejuje vykusį Klojimo teatro renginį „Žemaitis be jouka, kap pyrags be mėilių“.

                                                                Nijolė Šauklienė, mokytoja

________________________________

http://www.palangostiltas.lt