Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Judumo savaitei skirtos veiklos

Visoje Europoje rugsėjo 16-22 d. minima judumo savaitė, kurios tikslas – skatinti žmones kuo daugiau judėti, rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Minint šią akciją, Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko įvairios sportinės veiklos, skatinančios moksleivių fizinį aktyvumą. 

Judumo savaitė startavo 7-8 klasių moksleivių dviračių žygiu. Ankstų rugsėjo 18 d. rytą energingai nusiteikę 23 mokiniai atvyko į mokyklos kiemą sportiškai apsirengę ir pasiruošę dviračių žygiui. Mokiniai kartu su fizinio ugdymo ir kitais lydinčiais mokytojais pajudėjo iš startinės vietos ir intensyviai mindami dviračių pedalus įveikė daugiau negu 6 kilometrus. Besigrožėdami rudenėjančia gamta bei bendraamžių draugija, mokiniai nepastebimai greitai įveikė planuotą maršrutą nuo mokyklos iki „pasaulio krašto“. Sportiškai pradėtas pirmadienis moksleivius ne tik pozityviai nuteikė visai savaitei, bet ir paragino susimąstyti apie švarios aplinkos išsaugojimą. Juk dviratis turi ne tik teigiamą įtaką sveikatai, tačiau tai ir kur kas draugiškesnė aplinkai transporto priemonė.

Antradienį organizuotas 5-6 klasių mokinių estafetinis bėgimas aplink mokyklą ir judrieji žaidimai lauke. Mokiniai, padedami fizinio ugdymo mokytojos, susiskirstė į dvi mišrias komandas. Abiejų komandų dalyviai išsidėstė aplink mokyklą (kas 50 metrų vieni nuo kitų) ir turėjo kuo greičiau perduoti estafetę – lazdelę savo komandos draugui. Abi komandos pasiekė finišą vienu metu, todėl šį kartą nugalėjo draugystė. Aktyvią sportinę veiklą mokiniai tęsė žaisdami kvadratą lauke.

Trečiąją savaitės dieną įprastas ir tingias pertraukas keitė aktyvios šokių pertraukos, tad aktų salėje skambėjo ir muzikinės melodijos, ir ritmingi šokiai. Pradinių klasių mergaitės kartu su kitomis mūsų mokyklos šokėjomis nenustygo vietoje ir visiems dovanojo energijos pliūpsnį bei puikią nuotaiką.

Ketvirtadienį taip pat netrūko judėjimui skirtų veiklų -  pertraukų metu vyko baudų metimų konkursas mokyklos teritorijoje esančioje lauko krepšinio aikštelėje. Visi krepšinio aistruoliai (5-8 klasių mokiniai) turėjo galimybę pademonstruoti savo rankos taiklumą ir sudalyvauti baudų metimų konkurse.

Judumo savaitės tikslas pasiektas – moksleiviai noriai įsitraukė į įvairias fizines veiklas, suvokė, jog judėjimas nėra tik varginantys mankštos pratimai ar bėgimas. Juk judėjimas - tai puikus būdas prasmingiau praleisti laisvą pertrauką ar net, užsiimant mėgstama sportine veikla, pabendrauti su bendraamžiais. Savaitė lepino šiltais orais, tad mokiniai daugiau laiko praleido gryname ore ir neabejotinai patyrė daug teigiamų emocijų.