Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Krepšinio žaidėjai lankėsi Kaune

Saulėtą balandžio 26 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos krepšinio mylėtojai vyko į Kauno Veršvų gimnaziją, kur žaidė draugiškas tarpmokyklines krepšinio varžybas su šios mokyklos rinktine krepšinio komanda. Taip pat moksleiviai laikinojoje sostinėje aplankė Lietuvos krepšinio namus. Šventosios mokyklos auklėtiniai skatinami ne tik domėtis krepšiniu, bet ir tobulinti įgūdžius, kaupiant žaidybinę patirtį.

Pirmoji pažintis su Kauno Veršvų gimnazija buvo labai maloni - varžybų organizatoriai šiltais ir įkvepiančiais žodžiais pasveikino visus krepšinio aistruolius. Vėliau komandų kapitonai apsikeitė simbolinėmis dovanėlėmis ir pradėjo draugiškas varžybas. Vos tik nuaidėjus rungtynių pradžią startuojančiam švilpukui, tarp Šventosios ir Kauno mokyklų prasidėjo intriguojanti kova. Nors mūsiškiai krepšininkai nestokojo kovingos dvasios, bet buvo sunku sustabdyti aikštelės šeimininkus, kurie taikliai mėtė tolimus metimus ir pirmajame kėlinyje atitolo nuo svečių rezultatu 23:15. Antrojo kėlinio metu Šventosios komandos lyderiai Tomas Kulvietis ir Domantas Žvinklis ėmėsi iniciatyvos - puikiai veržėsi po krepšiu išprovokuodami varžovų pražangas ir jas realizuodami taikliais metimais. Tačiau kauniečiai nenusileido ir antrasis kėlinys baigėsi rezultatu 49:33. Trečiajame rungtynių ketvirtyje varžovams dar labiau į priekį padėjo išsiveržti Veršvų gimnazijos krepšinio komandos lyderiai ir po intriguojančios kovos kėlinys baigėsi rezultatu 68:44 šeimininkų naudai. Paskutinio kėlinio minučių neužteko išlyginti komandų rezultatui, taigi draugiškos varžybos baigėsi kauniečių pergale.

Po varžybų abiejų komandų krepšininkai, lydimi fizinio ugdymo mokytojų (Šventosios mokyklos mokytojos Eglės Venslauskienės ir Veršvų gimnazijos mokytojų Manto Kisieliaus, Naglio Jonuškos), vyko į Kauno senamiestyje įsikūrusius Lietuvos krepšinio namus, kur jų laukė edukacija. Krepšinio namuose moksleiviai iš arčiau galėjo pažinti antrąją Lietuvos religiją - krepšinį. Jaunieji sportininkai buvo vedami krepšinio istorijos keliu nuo pat krepšinio atsiradimo iki skambiausių šių dienų laimėjimų. Moksleiviai sužinojo, kas ir kodėl sugalvojo krepšinio žaidimą, kaip atrodė pirmosios krepšinio varžybos, kas yra Senda ir kuo ji ypatinga, kaip nutiko, kad Lietuva dar nebuvo krepšinio šalis, o jau turėjo olimpinį čempioną lietuvį? Edukacijos metu buvo žaidžiamas ir žaidimas „Proto bokštas“, kuriame mokiniai galėjo pasitikrinti žinias apie krepšinio istoriją. Dieną krepšinio apsuptyje vainikavo filmas, atskleidžiantis lietuviško krepšinio esmę. Po edukacijos mokiniai gavo ir simbolines Lietuvos krepšinio namų dovanėles. Taip pat visi edukacijos dalyviai turėjo unikalią galimybę modernioje aplinkoje įsiamžinti nuotraukose greta garsiausių krepšinio pergalių trofėjų.

Šventosios komanda, palaikoma sirgalių, Kaune žaidė išties kovingai. Nors šios krepšinio rungtynės mūsiškiams nebuvo lengvos, pareikalavo daug jėgų bei atsidavimo aikštelėje, tačiau tokios patirtys ir iššūkiai neabejotinai ugdo moksleivių komandinę dvasią, draugystę ir bendrystę.